İp Saplı Poşet

İp saplı poşetler çeşitli gramajdaki kağıt ve karton malzemelerden üretilebilmekle beraber ağırlıklı olarak 200 ve 300 gr arası tercih edilmektedir. Dikey ve yatay olarak iki seçenek mevcuttur. Sapları için, poşet yüzeyindeki baskı rengi ile uyumlu ipler kullanılmaktadır. Üzerine kaplanılan selofan mat veya parlak olabilmektedir. Selofan kaplaması hem mukavemetini artırmakta hem de poşet baskı rengini muhafaza etmektedir.

ip saplı poşetler aynı zamanda başarılı birer pazarlama argümanıdır. Baskı için kullanılan görseller firma ve kurumları tanıtmakta, girdikleri her mekanda reklam hizmeti sunmaktadır. 7/24 devam eden bu pazarlama çalışması müşteri temsilcisinin performansını güçlendirmekte ve hatta kimi zaman geçebilmektedir.

İp saplı poşetler kullanılan malzeme itibariyle doğayla dosttur. Geri dönüşüme katılır ve yeniden malzemesi kağıt/karton olan ürünlerin üretiminde kullanılır. Ayrıca bir ip saplı poşet ömrünü tamamladığı zaman dahi doğada tamamen çözünür ve kalıcı bir artık bırakmaz.